برش لیزری پارچه

برش لیزری پارچه چیست؟

برای پاسخ به سوال برش لیزری پارچه چیست، ابتدا باید با معنی و مفهوم کلمه ی برش لیزر آشنا شوید. برش لیزر یعنی با استفاده از قدرت نور لیزر و دستگاه برش لیزری فرآیند برشکاری انواع قطعات را انجام دهیم. برش لیزری پارچه به معنی برشکاری پارچه با نور لیزر می باشد.  با دستگاه برش لیزری قادر به برشکاری انبوهی از قطعات هستید اما این مقاله تنها به برش پارچه اختصاص دارد. در این مقاله به برسی دقیق فرآیند برش لیزری پارچه می پردازیم. برای نگارش این مقاله علمی وقت و انرژی بسیاری صرف شده است پس پیشنهاد می شود تا آخر بخوانید.

چرا برش لیزری پارچه؟

چرا برش لیزری پارچه؟

شاید برای شما هم سوال باشد که چرا برش لیزری پارچه؟ مگر دستگاه های برشکاری و شیوه های قدیمی چه اشکالی دارد؟ در پاسخ به این سوال باید گفت استفاده از روش نوین و مدرن برش لیزری برای برشکاری پارچه مزایای بخصوصی به همراه دارد که در شیوه های سنتی خود یک معظل بزرگ بوده است! برش لیزری پارچه آلاینده کمتری تولید می کند، نیاز به اپراتور فعال ندارد، هزینه های استهلاک بسیار پایینی دارد چرا که با نور لیزر فعالیت می کند، دقیق و متمرکز است و از همه مهمتر در سریع ترین زمان ممکن و با بالاترین کیفیت یک برشکاری صاف و تر تمیز تحویل شما می دهد.

برش لیزری پارچه چگونه کار می کند؟

 اگر دقت کرده باشید، همانطور که در پاراگراف های قبلی گفتیم، عنصر اصلی برای فرآیند برش لیزری پارچه نور یا اشعه لیزر می باشد. در ابتدا خطوط مورد نظر برای برش را در کامپیوتر مشخص می کنیم تا هوش مصنوعی دستگاه با برنامه از پیش تعیین شده آن را شناسایی و فرآیند برش لیزری پارچه را آغاز کند. بعد از آن  نور لیزر توسط محرک و مواد شیمیایی داخل ژنراتور تولید می شود، سپس عدسی و آینه ها نور لیزر را به لنز دستگاه برش لیزری پارچه منتقل می کنند، لنز دستگاه نور لیزر را به سطح مورد نظر می تاباند، آلاینده و ضایعات تولید شده ناشی از برش با فشار گاز از صحنه ی برش کنار می روند تا دستگاه با بالاترین دقت و تمرکز کار خود را انجام دهد.  به این صورت فرآیند برش لیزری پارچه انجام می شود.

مزایای برش لیزری پارچه

اگر طراح مد، طراح فشن یا طراح لباس هستید، داشتن دستگاه برش لیزری پارچه به شما کمک می کند نقش و نگار های جالب و جذابی روی البسه خود ایجاد کنید. دستگاه برش لیزری پارچه نه تنها در هزینه های شما صرفه جویی می کند بلکه می توانید درآمد های بالایی از آن کسب نمایید!  بسیاری از مشتریان به دلیل هزینه های بالای دستگاه های قدیمی برشکاری به مجموعه برشکاری محمدی مراجعه می کنند تا دستگاه ایده آل خود را پیدا کنند و ما دستگاه برش لیزری پارچه را به آن ها پیشنهاد می کنیم.

یکی از مهمترین مزایای این دستگاه، دقت و تمرکز بالا حین انجام فرآیند برشکاری می باشد. اگر خواستار یک برش زیبا، بدون دردسر و صاف هستید، پیشنهاد می شود یک دستگاه برش لیزری پارچه خریداری کنید و لذت ببرید.  

معضلی که صاحبین تولیدی ها و صنایع نساجی و پوشاک با آن درگیر هستند، کپی کردن طرح ها توسط افراد رقیب می باشد. آن ها دوست ندارند هیچ فردی طرح های زیبا و منحصر به فردشان را کپی کند و تحت عنوان برند خود به مردم بفروشد. اما اگر طرح های خود را روی البسه برش بزنید دیگر این اتفاق به ندرت می افتد اما چطوری؟ زمانی که طرح لباس های تولید شده توسط شما با استفاده از برش طراحی و ساخته شده باشد، به ندرت پیش می آید رقیب و همکاران حوزه کاری از طرح شما کپی برداری (تقلید) کنند. زیرا تقلید و الهام گرفتن  از طرح های برشکاری شده و پیچیده بسیار سخت است. به زبان ساده شاید بتوانند طرح چاپی شما را کپی کنند ولی طرح برش خورده را نمی توانند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *