برش لیزری کاغذ و مقوا

برش لیزری کاغذ و مقوا

مقدمه: در این مقاله از مجموعه برشکاری محمدی به برسی روش برش لیزری کاغذ و مقوا پرداخته ایم.

برش لیزری کاغذ و مقوا چیست؟

دستگاه برش لیزری کاغذ و مقوا یک ماشین سنگین و بزرگ است که زمینه استفاده از اشعه لیزر را برای برش مواد با درجه سختی مختلف فراهم می کند. دراین دستگاه ها دخالت دست وجود دارد و امکان بروز مشکل و اسیب دیدگی مطرح می شود اما مسئله دیگری که کار این دستگاه ها را به یک ماشین منحصر به فرد تبدیل کرده است نقش سیستم کنترل و نرم افزار کنترل بر روی ان است که حرکت کلیه بخش ها از جمله نازل دستگاه را تحت کنترل گرفته و نیازی به دخالت اپراتور نیست. یکی از مواردی که با اضافه شدن دستگاه لیزر به چرخه دستگاه های صنعتی مورد توجه قرار گرفت و به ان پرداخته شد و کار را بسیار اسان کرد برش کاغذ و مقوا با لیزر بود.

کاربرد برش لیزری کاغذ و مقوا

شاید در وهله اول برش کاغذ و مقوا بالیزر انقدر ها کار بردی و کار پیچیده ای به نظر نرسد اما نمود ان را به خوبی در کار های هنری و تزئینی می بینید. با استفاده از دقت بسیار بالای دستگاه برش لیزری کاغذ ومقوا شما می توانید طرح های پیچیده ای را که شاید فقط از طریق رایانه می توانستید ان را مشاهده کنید بر روی کاغذ برش می زند که شاید این امکان با دست به هیچ عنوان امکان پذیر نبود. و اگر بخواهیم محبوبیت دستگاه برش لیزری را در صنایع مختلف بیان کنیم به چیزی جز دقت و سرعت بر نمیخوریم. دستگاه برش لیزری کاغذ و مقوا یکی از بهترین دستگاه ها برای برش و حکاکی انواع متریال ها می باشد. در بازار کنونی هیچ کدام از دستگاه های دیگر نمی توانند از لحاظ دقت و سرعت با دستگاه برش لیزر رقابت کنند. در زمان های گذشته و دهه های پیشین و قبل از پیدایش انواع دستگاه های سی ان سی و لیزری تمامی کار ها به صورت دستی انجام می شد که این کار بسیار زمانبر و شامل هزینه های گزافی می شد

نحوه کارکرد برش لیزری کاغذ و مقوا

شاید در وهله اول برش کاغذ و مقوا بالیزر انقدر ها کار بردی و کار پیچیده ای به نظر نرسد اما نمود ان را به خوبی در کار های هنری و تزئینی می بینید. با استفاده از دقت بسیار بالای دستگاه برش لیزری کاغذ ومقوا شما می توانید طرح های پیچیده ای را که شاید فقط از طریق رایانه می توانستید ان را مشاهده کنید بر روی کاغذ برش می زند که شاید این امکان با دست به هیچ عنوان امکان پذیر نبود. و اگر بخواهیم محبوبیت دستگاه برش لیزری را در صنایع مختلف بیان کنیم به چیزی جز دقت و سرعت بر نمیخوریم. دستگاه برش لیزری کاغذ و مقوا یکی از بهترین دستگاه ها برای برش و حکاکی انواع متریال ها می باشد. در بازار کنونی هیچ کدام از دستگاه های دیگر نمی توانند از لحاظ دقت و سرعت با دستگاه برش لیزر رقابت کنند. در زمان های گذشته و دهه های پیشین و قبل از پیدایش انواع دستگاه های سی ان سی و لیزری تمامی کار ها به صورت دستی انجام می شد که این کار بسیار زمانبر و شامل هزینه های گزافی می شد.

برش لیزری کاغذ و مقوا

مزایای برش کاغذ و مقوا با لیزر

مزایای برش کاغذ و مقوا با لیزر چیست؟ از انجایی که برش کاغذ و مقوا با لیزر مزایای بسیاری نسبت به سایر روش ها دارد ازقبیل برش و حکاکی طرح و نقش های ظریف و پیچیده با سرعت دقت و ظرافت بالا و امکان صرفه جویی در هزینه و متریال مصرفی و وجود لبه های صاف و تمیز در قسمت برش خورده و… ازاین روش جهت انجام عملیات حک و برش مقوا و کاغذ برای ساخت انواع محصولات تزئینی جعبه-سر رسید لوح تقدیر و کارت تبریک و کارت دعوت استفاده می شود.

برخی از مزایای دستگاه برش لیزری کاغذ و مقوا

 • برش و حکاکی هرگونه کاغذ و مقوا به اسانی بادقت و ظرافت بالا
 • نیازی به ساخت قالب های پر هزینه نیست
 • طرح و نقش های پیچیده روی کاغذ و مقوا با حکاکی و برش کاغذ و مقوا بالیزر قابل انجام است
 • ضایعات کاهش یافته و درمتریال مصرفی صرفه جویی می شود
 • ذره ها و خرده های کاغذ در محل برش تولید نمی شود
 • با استفاده از برش کاغذ و مقوا با لیزر لبه های برش خورده صاف است و قسمت های اضافه ندارد و لبه ها شکسته نمی شود.
 • با استفاده از لیزر حکاکی مقوا و لیزر حکاکی کاغذ عملیات حک روی مقوا و حک روی کاغذ و برش با سرعت بالا و صرفه جویی در زمان نسبت به روش های سنتی انجام می شود
 • حکاکی لیزری سطحی و عمیق
 • عدم ایجاد لک روی کاغذ و مقوا
 • عمر مفید طولانی دستگاه لیزر
 • حکاکی و برش نقوش با جزئیات زیاد
 • امکان ساخت محصولات کاغذی و مقوایی تزئینی در تعداد محدود
 • برش لیزری ظریف الگو – سهولت تبدیل طرح برش به محصول نهایی

قابلیت های دستگاه برش لیزری کاغذ و مقوا

برش لیزری و حکاکی لیزری امکانات نامحدودی را برای صنعت کاغذ و مقوا ایجاد کرده است. حکاکی طرح های منحصر به فرد با دستگاه حک لیزری محصولات جدیدی را خلق می کند. دقت و ظرافت برخی از دستگاه های لیزر به حدی است که می تواند حکاکی تصویر و نوشته را بر روی کاغذ و مقوا- ماکت و… به صورت لایه برداری بسیار ظریف با دقت و ظرافت بسیار عالی انجام دهد.دستگاه های برش لیزری کاغذ و مقوا قابلیت سوراخکاری کاغذ و مقوا را دارند که حتی امکان اجرای طرح های متنوع و جدید را به کاربر می دهد.با دستگاه های برش لیزری کاغذ و مقوا شما حتی می توانید کوچکترین حروف و طرح های گرافیکی دقیق و پیچیده را نیز حکاکی کنید.شمامی توانید ازقابلیت حکاکی دستگاه لیزری برای برش متریال هایی که ضخامت کمی دارند مانند کاغذ یا ورق فوم استفاده کنید.

قیمت خدمات برشکاری کاغذ و مقوا با اشعه لیزر

به دلیل نوسانات ارز و تورم قیمت مشخصی ندارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *