طرز کار برش سنگ با آب

طرز کار واترجت سنگ

اگر در رابطه با طرز کار دستگاه برش سنگ با آب اطلاعاتی ندارید و یا اگر اطلاعات دارید اما دارای شک و ابهاماتی هستید، خواندن این مقاله برای شما مناسب می باشد. در این مقاله فنی از مجموعه برشکاری محمدی به برسی چگونگی کار کرد دستگاه برش سنگ با آب (برش سنگ با آب چطوری کار می کند) می پردازیم. این مقاله با صرف زمان و انرژی زیادی نوشته شده است. پس خواهشمند هستیم تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید تا شک و ابهامات شما در خصوص طرز کار برش سنگ با آب برطرف شود. با ما همراه باشید.

عناوینی که در ادامه می خوانید:

  • عناصر اصلی برش سنگ با آب
  • مسیر برش با استفاده از چه ابزار هایی ترسیم می شوند؟
  • برش سنگ با آب چگونه کار می کند؟

عناصر اصلی برش سنگ با آب

مانند روش برشکاری لیزری که همانند روش واترجت یک تکنولوژی منحصر به فرد در صنعت برشکاری می باشد، روش برش سنگ با آب هم دارای دو عنصر اصلی برای برش می باشد. آب و ماده ی ساینده ای به نام ابرسیو دو عنصر اصلی در این روش می باشند. در واقع طرز کار دستگاه برش سنگ با آب به مخلوط شدن این دو ماده با یکدیگر و ساختن یک ماده برنده برای برشکاری روی سطوح وابسته است. یعنی بدون وجود ماده ساینده و حتی بدون وجود آب هیچ عمل برشی صورت نخواهد گرفت.

مسیر برش با استفاده از چه ابزار هایی ترسیم می شوند؟

شاید برای شما هم سوال باشد که مسیر و یا نقشه برش سنگ با آب که قرار است هوش مصنوعی واترجت آن را تشخصیص دهد، توسط چه نرم افزاری طراحی و ترسیم می شود. برای رسم کردن نقشه برش از نرم افزار های برداری گرافیکی مانند کورل دراو و یا ادوبی ایلستریتور استفاده می شود. عمده اپراتور های واترجت برای سهولت استفاده از کورل دراو استفاده می کنند چون کار کردن با آن راحت تر از بقیه نرم افزار های ترسیم برداری می باشد و امکانات ویژه ای هم دارد.

برش سنگ با آب چگونه کار می کند؟

روش برش لیزر را در نظر بگیرید، برای انجام این کار نور لیزر با قدرت زیادی روی سطح متمرکز می شود تا کار برش را انجام دهد. در روش برشکاری سنگ با آب هم به همین صورت است ولی تنها عناصر و ماده ها فرق کرده اند. آب با ابرسیو (سنگ ساینده) مخلوط می شود و با فشاری بالغ بر ۴۰۰۰ تا ۶۰۰۰ پوند بر اینچ از یک لنز بسیار باریک خارج می شود.  در حقیقت هرچقدر لنر باریک تر باشد شدت برندگی بیشتر است. مثال تیغ لورد درک کردن این جمله را برایتان راحت تر می کند. تیغ لورد در عین تیز بودن باریک است ولی قدرت برندگی سطحی بالاتری نسبت به چاقو و دیگر ابزارهای تیز دارد. این روش شباهت بسیار زیادی به لیزر دارد که به همین دلیل برخی افراد به آن لیزر آب هم می گویند!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *