مقایسه برش لیزر با برش قدیمی

مقایسه برش لیزری با برش قدیمی

در این مقاله از وب سایت مجموعه برشکاری محمدی به برسی و مقایسه برش لیزر با برش قدیمی یا همان کلاسیک خواهیم پرداخت. اکنون که روی صفحه وب سایت ما کلیک کرده اید و مشغول خواندن این مقاله هستید، به احتمال زیاد خواهان درک کردن برش لیزر با برش قدیمی می باشید. در این مقاله نحوه عملکرد هر دو روش را مورد برسی قرار خواهیم داد.

فواید برش لیزر در مقایسه با برش قدیمی

فواید برش لیزر در مقایسه با برش مکانیکی با داشتن ظرفیت کنترل مقدار زیادی از پارا مترهای لیزری مسلما حجم صفحات فلزی در قسمت های مختلف با در نظر گرفتن مارک تجاری و نیز بدون نیاز به ابزار فرق می کند. لیزر برش های تمیز تر و کوچکتر را با درنظر گرفتن جزئیات بیشتر و کیفیت عالی لبه ها در صفحه فلزی گرد- مربع- مستطیل و حتی مثلثی می تواند اجرا کند .وهیچ شبیه به برش های مکانیکی نیست برش ها مات نبوده و می توانند کاملا پیچیده باشند.

دستگاه لیزر را می توان برای برش چوب-پلاستیک- محصولات سفالی و موم استفاده کرد. دستگاه برش لیزر سه بعدی برای برش اشکال هندسی و برش لیزری سی ان سی برای ایجاد قوس و ایجاد ساختارهای پیچیده سه بعدی به کار می روند. برش های لیزری با ظرفیت 6 قطبی برش هایی را با هرنقشه انحنایی برای جوشکاری مقدماتی انجام می دهند.

در مقایسه برش لیزری با برش های قدیمی (مکانیکی) برش مکانیکی اغلب همراه با الودگی استهلاک و پارگی لبه های تیز در ماشین برش همراه است با اینکه لیزر هیچ سطح واقعی برای از بین بردن ندارد پس می توانند همان تعداد مواد را بدون هیچ استهلاکی برش دهند. برش لیزر ثبات بیشتری را هم از قسمتی به قسمت دیگر به همراه دارد. لیزر تنها برای بریدن قسمت ها نیست میتواند سوراخ هایی در فلز ایجاد کند و یا حتی سوراخ ها را بزرگتر کند.

علاوه بر این از انجایی که لیزر بسیار دقیق است میزان هدر رفتن مواد نیز در هنگام برش کمتر است. استفاده از ماشین های لیزری اسان است و نیاز به تجربه و امادگی زیادی ندارد. با دستگاه های برش لیزری مدرن میزان اقداماتی که نیازمند فعالیت انسانی است نیز کم شده است و نیز افزایش میزان خبره بودن کسانیکه سازگاری برنامه ریزی ان را تعیین می کنند یکی از مزیت های برش لیزری نسبت به روش مکانیکی کار راحت تر با ان است و پس از برش لبه ها را خراب نکرده و علاوه بر برش مستقیم می تواند این کار را به صورت منحنی نیز انجام دهد.

مقایسه برش لیزری با برش قدیمی

دقت و تمرکز برش

برش لیزری تکنولوژی است که در ان با لیزر مواد مختلف را با دقت زیاد سرعت بالا و با قدرت زیادی برش می دهد. بنابر این در مقایسه برش لیزری و برش قدیمی به دلیل قطر کم لیزر برش لیزری برش بسیار دقیقی بوده و هیچگونه خطایی ندارد. در اغلب موارد تنها نکته ای که باید مورد توجه قرار گیرد نوع جنس ماده است زیرا سطح برخی مواد پس از برش لیزر کمی می سوزد از انجایی که لیزر بسیار دقیق است میزان هدر رفتن مواد نیز در هنگام برش کمتر است.

پس سرعت انجام کار نیز بیشتر می شود چون دیگر هر روز زمانی برای تمیز کردن صرف نخواهید کرد. مزیت اصلی برش لیزری نسبت به سایر روش ها انرزی متمرکز شده ان است که قطر کانونی کوچکی داشته و همچنین سرعت زیادی نیز دارد از این رو این برش ظرافت بسیار بالایی دارد علاوه بر این موارد برش لیزری دقت بسیار بالایی داشته و با وجود کمی سوزاندن به کل کار ضربه نمی زند. با برش لیزر می توان انواع طرح های دقیق را بر روی انواع فلزات- پلاستیک –چوب و دیگر مواد انجام داد دستگاه برش لیزری با دقت بسیار بالا و امکان بریدن طرح های پیچیده عمل برش را انجام می دهد.

توان و دقت بالای پردازشگر های تعبیه شده در این دستگاه ها می تواند به افزایش دقت تولید قطعات و بنابراین افزایش مشتری مداری بسیار کمک نماید در برش لیزری در قیاس با سایر روش ها (مقایسه برش لیزری و برش قدیمی) فلزات با دقت بسیار بالایی بریده می شوند که این دقت بر حسب ضخامت قطعه متفاوت است.

سرعت برش

در مقایسه برش لیزری و برش قدیمی سرعت و دقت برش حکاکی با لیزر تابع دسته مین بورد آن است. مین بورد های تازه دارنده امکان هایی نظیر کنترل و پیش نمایش انجام فعالیت مانیتور رنگی و غلط یابی خودکار می باشند. برش لیزری باسرعت بالایی که دارد منطبق بر طرح تعیین شده در کامپیوتر حکاکی کرده و برش می دهد. وقتی برش کامل می شود دستگاه به سرعت می تواند با طرح برش جدید سازگار شده و از همین طریق به گسترش تنوع محصولات کمک شایان توجهی کند.

تولید ضایعات برش

خطای انسانی می تواند به علت استاندارد نبودن ارگونومی کاری نیروی انسانی نبودن اتوماسیون در فرایند ها و عدم اموزش مناسب به اپراتور ها رخ دهد که تمامی این موارد را می توان برای به حداقل رساندن ضایعات اصلاح کرد.
نقشه های ارسالی به واحد های مختلف برای برش غالبا بدون نقشه ی برش است و اپراتور به طور معمول به صورت تجربی سعی می کند که بهترین برش را ایجاد کند. عدم بهینه سازی کامل نقشه ی برش ضایعات زیادی را به همراه خواهد داشت.
با کد گذاری ورق های برش خورده می توان از انها در برش های دیگر استفاده کرد که این فرایند نیز کاهش تولید ضایعات را به همراه خواهد داشت.
برش لیزر استیل ضایعات کمی را ایجاد می کند زیرا احتمال بروز خطا در هنگام برش بسیار کم است و یا حتی به صفر میرسد که از این رو ضایعات کمی نیز بر جای خواهد ماند. دستگاه برش لیزر هزینه های برش و همچنین تولید محصول را به واسطه همین برش بدون نقص تا حد زیادی کاهش میدهد زیرا دیگر ضایعاتی بر جای نخواهد ماند که این به معنای تحمیل هزینه های کمتر به تولید کننده می باشد.

صرفه اقتصادی

مصرف هوای فشرده از صرفه های اقتصادی در برش لیزری: معمولا دستگاه های برشکاری لیزر از هوای فشرده برای عملکرد کلی دستگاه استفاده می کنند. لیزرها برای هدایت اشعه لیزر از منبع تولید لیزر به دستگاه ازطریق اینه نیازبه هوای فشرده باکیفیت بالا بدون رطوبت وغباردارند.

ومهمترین اشکال دستگاه های برش لیزرمصرف زیادبرق ان ها است.بازدهی لیزرهای صنعتی چیزی درحدود5تا45درصداست.مقدارقدرت موردنیازبرای برش لیزردریک کاربخصوص به نوع ماده ضخامت روش مورد استفاده ونرخ برش مدنظر بستگی دارد.

استهلاک دربرش لیزری:دستگاه های لیزرحکاکی باتوجه به کارکرد درتوان هاوسایزهای مختلف تولیدمی شوند.دستگاه های لیزرکوچک رومیزی دارای تیوپ لیزر باتوان کمترنسبت به تیوپ لیزردستگاه های بزرگ هستند.دستگاه های لیزرکوچک رومیزی مناسب حکاکی غیرفلزات می باشند ومناسب برش لیزری نیستند.اگرازدستگاه های کوچک رومیزی لیزربرای برش استفاده شودازحداکثرتوان لیزرتیوپ وحداقل سرعت می بایست استفاده شود که باعث استهلاک دستگاه لیزر می شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *