چرا باید از واترجت استفاده کنیم؟

چرا واترجت؟ چرا باید از واترجت استفاده بکنیم؟ بگذارید با ذکر یک مثال، درک این سوال را برایتان بهتر کنم. در مدتی نه چندان دور، زمانی که اپلیکیشن های بانکی و پرداخت انلاین هنوز عرضه نشده بودند، افراد جامعه با معضلات سرسام آوری روبه رو بودند. برای مثال ایجاد صف های طولانی برای یک نفر که تنها می خواهد از حساب بانکی خود موجودی بگیرد واقعا غیر منطقی بود و این فرد مجبور بود برای دیدن مقدار مانده حساب خود ایستادن در صف پرجمعیت عابر بانک را تحمل کند.

اما وقتی که اپلیکیشن های پرداخت و بانکی  وارد بازی شدند، مشکلاتی بزرگ را حل کردند و دیگر نیاز به حضور افراد در خودپرداز ها نبود. امروزه مردم از طریق گوشی خود پول حواله می کنند و اقساط خود را پرداخت می کند.اگر دقت کرده باشید مثال بالا دارای نکته ای ظریف بود. بله، وقتی فناوری های جدید در هر حوزه ای وارد بازار می شوند امکان دارد مشکلات بزرگی را حل کنند و تبدیل به انقلاب نسل خود شوند! این فناوری شامل روش برش با واترجت هم می شود. در این مقاله از مجموعه برشکاری محمدی به نقد و برسی این که چرا باید از واترجت استفاده کنیم می پردازیم. برای نگارش و تولید این مقاله علمی وقت و انرژی بسیاری صرف شده است. خواهشمند هستیم خط به خط این مقاله را با دقت کامل مطالعه کنید تا نهایت استفاده را ببرید.

واترجت چیست؟

واترجت یک فناوری و روش نوین برای پوشش دهی فعالیت های برشکاری شما می باشد. درواقع واترجت مشکل انبوهی از صنایع را حل کرده و به نوعی پاسخگوی تمام و کمال نیاز های آنان می باشد. حال این سوال را از خودتان بپرسید که چرا نباید واترجت بخریم؟ چرا نباید از تکنولوژی های نوین و کارآمد استفاده نکنیم در حالی که شیوه های سنتی پر از عیب های فراوان است؟ حتما می پرسید کدام عیب ها؟ پس پاراگراف بعدی را بخوانید.

معایب روش های سنتی برشکاری

  • عدم دقت و تمرکز
  • لمس سطح برای برشکاری
  • تولید ضایعات
  • خطرناک برای محیط زیست
  • استهلاک
  • هزینه تراشی های هنگفت
  • سرعت پایین و اتلاف وقت

عدم دقت و تمرکز

دستگاه ها و سیستم های برشکاری قدیمی چون با انسان کنترل می شوند  و هیچ تکنولوژی هوش مصنوعی در آن ها بکار نرفته است، از دقت و تمرکز پایینی برخوردار هستند و درنتیجه احتمال پرتی در کار در این گونه روش های منسوخ شده بسیار بالا است. ضریب خطای انسان زیاد است اما کامپیوتر و هوش مصنوعی به هیچ عنوان اشتباه نمی کند. بنابر این انتظار یک برشکاری ترتمیز و صاف را نباید داشته باشید.

حتما بخوانید: برش پارچه با لیزر

لمس سطح برای برشکاری

طرز کار دستگاه های برشکاری قدیمی مانند سی ان سی ، به این صورت است که مته یا اره حتما باید سطوح مورد نظر را لمس کنند تا فرآیند برشکاری انجام شود. زمانی که این دو جسم با یکدیگر برخورد کنند، لبه ها و شیار های ناموازی در قطعه مورد نظر به وجود می آورند. برای صاحبین صنایع بسیار مهم است، محصولی که تولید می کنند دارای بهترین زوایا و بهترین ظاهر باشد اما وجود لبه و شیار های ناموازی ظاهر زشت و ناپسندی به قطعه یا محصول می دهد و این امکان دارد فرد مورد نظر مشتریان انبوهی را به دلیل زشت بودن ظاهر محصولات از دست بدهد.

در برش واترجت هیچ برخوردی بین این دو جسم اتفاق نمی افتد، برش تنها با فشار آب بر روی سطوح انجام می شود. دانشمندان عملکرد واترجت و سایر دستگاه ها را مقایسه کرده اند و سپس به این نتیجه رسیدند که لبه ها و شیار هایی که توسط دستگاه واترجت ایجاد شده بود، ظاهر و نمای جذاب تری داشت. به کمک دستگاه واترجت می توانید حفره ها، شیار ها و لبه های زیبا برای محصول خود طراحی کنید تا محصول شما در برابر رقبا متمایز جلوه کند.

تولید ضایعات

زمانی که اصطکاک بین سر دستگاه برش و قطعه اتفاق می افتد، یعنی سطوح بیشتری درگیر هستند، پس ضایعات و آلاینده های بیشتری تولید می شود. داشتن یک محیط کار صنعتی تمیز و بدون زباله برای کارکنان یک موضوع مهم تلقی می شود. کارکنان شما دوست دارند در محیطی بدون اضافه جات و تمیز به انجام کار خود مشغول شوند.   باید بدانید که ، ضایعات تولید شده توسط این دستگاه ها، محیط کاری که برای برش در نظر گرفته اید را آلوده می کند. اگر دقت کرده باشید تمامی مشکلات دستگاه های قدیمی برشکاری مثل زنجیر به هم متصل هستند و یک مشکل مشکل دیگری به وجود می آورد.  اینجاست که واترجت قدرت خود را به نمایش می گذارد! عدم لمس یعنی ضایعات تولید شده ی کمتر و در نتیجه محیط کار شما خیلی دچار ضایعات و زباله های صنعتی نمی شود.

خطرناک برای محیط زیست

در پاراگراف قبلی درباره ی معضل بزرگ ضایعات توضیح داده ایم. اما چرا تولید ضایعات بد است و باید آن را کاهش دهیم؟ در کتاب علوم تجربی خواندیم که ضایعات پلاستیکی ، چوبی، فلزی، سنگی و غیره چندین سال طول می کشد تا تجزیه شوند. امروزه در قرن بیست و یکم، بزرگترین معضلی که کل جهان درگیر آن است، بحث آلاینده های صنعتی و آسیب های جدی آن به محیط زیست می باشد. پس کمی واقع بینانه و منطقی به موضوع نگاه کنیم و حتی برای حفاظت از محیط زندگی مان هم که شده تصمیم بگیریم که از  از فناوری های مدرن برشکاری صنعتی در مصارف خود استفاده کنیم.

استهلاک

ماشین آلات برشکاری به روش سنتی، بر اساس آخرین استاندارد های روز صنعت برشکاری در دنیا طراحی نشده اند و احتمال خرابی در آن ها به دلیل استفاده ی طولانی مدت به شدت بالا است. در حال حاضر که دارید این مقاله را مطالعه می کنید، کمتر کسی در جهان از این دستگاه ها استفاده می کند. مگر این که با معایب آن آشنا نباشد اگر باشد قطعا برای خرید یک دستگاه پیشرفته برشکاری اقدام می کند. اگر به هر نحوی  قطعه ای از این ماشین آلات خراب شود و قطعه ی مورد نظر شما در بازار موجود نباشد(نایابی و کمیابی قطعات) دچار سردرگمی بزرگی خواهید شد. اما قطعات دستگاه ها و ماشین آلات جدید صنعتی مانند واترجت در بسیاری از بازار ها موجود است.

هزینه تراشی های هنگفت

اگر هوش مالی خوبی داشته باشید، اگاه هستید که هزینه های هنگفت و غیر ضروری در کسب و کار باید حذف شوند، ماشین آلات برشکاری قدیمی دارای تکنولوژی هوش مصنوعی نیستند، پس باید یک الی دو پرسنل برای انجام فعالیت های برشکاری خود استخدام نمایید، پس باید برای آن ها بیمه، مالیات، حقوق، صنوات و عیدی رد کنید. در نگاه اول شما قصد داشتید با به کار گیری برشکاری در صنعت خود، از مزایای آن برخوردار شوید.

شاید باور نکردنی باشد اما هزینه های ناشی به وجود آمده از ارزش سود حاصل از برشکاری شما می کاهد و ضربه مهلکی به حساب بانکی تان خواهد زد. دستگاه برش واترجت با هوش مصنوعی و تنها با یک نفر اپراتور ناظر، کار برشکاری انجام می دهد و هزینه تراشی نمی کند.

سرعت پایین و اتلاف وقت

مسئله مهم دیگر که کارخانجات و صنایع به آن اهمیت ویژه می دهند، سرعت و راندمان مونتاژ می باشد. علاوه بر آن،  مهمترین سرمایه زمان می باشد، برشکاری با کندترین سرعت، به خودی خود یک سرعت گیر برای راندمان تولیدات شما می باشد. اگر خواهان سریع پیش رفتن هستید خرید دستگاه برشکاری قدیمی توصیه نمی شود.  سرعت برش دستگاه واترجت ۲۰ برابر سریعتر از اره می باشد. درنتیجه دیگر خبری از اتلاف  وقت نیست و قطعات به سرعت نور در حال برش خوردن می باشند!

چرا واترجت؟

چرا واترجت
چرا واترجت

اما چرا واترجت؟ چرا واترجت را به عنوان گزینه خرید انتخاب کنیم؟ تمامی این معایب زنجیروار و در کنار هم باعث افت پیشرفت محصولات تولیدی ما می شود پس خروجی ایده آل و عالی نخواهیم داشت. ولی هیچ کدام از  معایبی که در بالا برایتان توضیح داده ایم در دستگاه واترجت وجود ندارد. چرا واترجت؟ در پاسخ به این سوال باید گفت چرا واترجت نه؟ واترجت بدون لمس سطوح، بدون هزینه و در سریع ترین زمان ممکن برایتان برشکاری و حکاکی های زیبا انجام می دهد. برخی از کارشناسان حوزه برشکاری صنعتی واترجت و برش لیزر را انقلابی بزرگ در صنعت برشکاری قلمداد می کنند.  هم اکنون در سراسر کشور صنایع زیادی مانند چوب، صنایع سنگ، صنایع فلزات، صنایع کانی جات،صنایع  کامپوزیت، صنایع شیشه، سرامیک و …  در حال استفاده کردن از این دستگاه هستند.  قابلیت برشکاری انواع قطعات مثل چوب، سنگ، پارچه، فلزات، نافلزات، آهن، آلومنیوم، استیل و …

نتیجه گیری

خیلی ممنون که تا انتهای این مقاله(چراواترجت) با ما همراه بودید. امیدواریم اطلاعات مفیدی در اختیارتان قرار داده باشیم. در عصر جدید پیروزی نصیب افرادی است که بروز هستند. اگر بروز باشیم و در کسب و کارمان از فناوری های جدید استقبال کنیم، بدون شک سهم انبوهی از بازار در دستان ماست. اگر برای خرید دستگاه برش واترجت شک دارید، کمی واقع بینانه و منطقی به قضایا بی اندیشید و بهترین تصمیم را بگیرید.

www.muhammadicutting.com

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *