قیمت واترجت سنگ در تهران

قیمت واترجت سنگ در تهران

قیمت واترجت سنگ در تهران: از دیرباز تاکنون بسیاری از معماران در صنعت ساختمانی از سنگ واترجت یا معرق استفاده می‌کنند در واقع سنگ یکی از متریال‌های اصلی و مهم در ساختمان سازی است که در مواقعی از سنگ در نمای ساختمان یا طراحی مدل داخلی آن نیز استفاده می‌شود. در این پست قصد داریم شما را با قیمت واترجت سنگ در تهران و همچنین مزایای آن آشنا سازیم.

سنگ واترجت یا همان سنگ معرق چیست؟

واترجت یک دستگاه مخصوص برای آماده‌سازی و برش سنگ است. در واقع اساس کار واترجت سنگ، فشار آب قوی است که آب از طریق یک رابط نازک با سرعت 900 متر بر ثانیه به سنگ پاشیده شده و محل مورد نظر را برش می‌دهد.
سنگ‌ها از جمله متریال‌هایی هستند که مقاومت بالایی در مقابل آسیب دیدگی، حرارت یا شرایط محیطی دارند بنابراین در استفاده در صنایع ساختمانی و دیگر موارد مختلف کاربرد فراوانی دارند. از جمله می‌توان از سنگ‌ها در کفپوش‌ها و دیوارپوش‌ها نیز استفاده نمود. این امر با دستگاهی به نام واترجت راحت‌تر و سریع‌تر امکان‌پذیر است.

کاتالوگ خدمات و محصولات مجموعه برشکاری محمدی

دستگاه واترجت سنگ در تهران : نحوه انجام برش آن چگونه است؟

زمانی که از دستگاه واترجت سنگ در تهران از طریق رابط آب با فشار قوی به محل مورد نظر روی سنگ پاشیده می‌شود چیزی که از دستگاه خارج می‌شود صرفاً آب نیست. در واقع این مایع اَبِرسیو است که برای برش اجسام سخت مانند سنگ به کار می‌رود و در دستگاه واترجت با آب مخلوط شده و به سنگ پاشیده می‌شود.
در واقع کاری که دستگاه واترجت سنگ در تهران انجام می‌دهد این است که می‌تواند تمامی اشکال و طرح‌های دلخواه اپراتور را با فشار آب با حدود 4000 الی 6200 قدرت بر روی سنگ ایجاد کند.


به نقل از مجموعه برشکاری محمدی باید به این نکته توجه داشت که نحوه انجام برش سنگ توسط دستگاه واترجت به این صورت است که طرح توسط یک نرم افزار مانند کرل درایو، اتوکد و… وارد سیستم کنترل عددی کامپیوتر می‌شود و تبدیل به یک دنباله خطی می‌گردد.
نرام افزار مورد استفاده، دنباله خطی را به Gcode تبدیل کرده و درنهایت نتیجه را به سیستم کامپیوتری تحویل می‌دهد. واترجت سنگ مانند یک دستگاه CNC عمل می‌کند و در آخر با استفاده از اطلاعاتی که درون سیستم کامپیوتری است برش مورد نظر را روی سنگ ایجاد می‌کند.
اگر به دنبال یک روش امن و دقیق برای برش سنگ هستید بهتر است از دستگاه واترجت استفاده نمایید زیرا به دلیل قدرت بالا و تمرکز زیاد از آسیب رسیدن به سنگ و ترک خوردگی آن جلوگیری می‌کند و همچنین لبه‌های صاف و تمیز را تحویل اپراتور می‌دهد.

چه عواملی در قیمت واترجت سنگ تهران تاثیرگذار هستند؟

دستگاه‌هایی که عملکردی مانند برش دارند باید از دقت عمل کافی در برش برخوردار باشند تا بتوانند محصول با کیفیتی را ارائه بدهند. بنابراین قیمت دستگاه واترجت سنگ با دقت آن رابطه مستقیم دارد، یعنی اگر دستگاه دقت بیشتری داشته باشد قیمت بالاتری هم خواهد داشت.
دلیل دومی که روی قیمت دستگاه واترجت تاثیرگذار است برند واترجت است. در خرید دستگاه‌های صنعتی و غیرصنعتی بهتر است به نوع برند و شرکت تولید کننده آن دقت کافی داشت. هرچه برند معتبرتر باشد قیمت بالاتری هم خواهد داشت.
قبل از خرید دستگاه واترجت بهتر است تمامی تنظیمات موجود در آن را تست کنید تا از سلامت و دقت دستگاه اطمینان حاصل نمایید.

معرفی نرم افزار برای برش لیزری

دستگاه واترجت سنگ تهران چه مزایای دارد؟

  • قدرت بالای برش سنگ‌های مختلف به خصوص معرق
  • سرعت عمل بالا در برش
  • مقاومت در برابر گرما و حرارت و عدم تغییر شکل
  • مقرون به صرفه بودن از نظر هزینه مصرفی
  • کیفیت تولید و لبه‌های صاف و تمیز
  • کاهش ضایعات تولیدی
  • عدم تولید حرارت و گرما
  • توانایی برش آلیاژهای مختلف
  • تجدیدپذیر و سازگاری با محیط زیست
  • ‌برش فولاد تا 150 میلیمتر

آیا واترجت سنگ تهران مقرون به صرفه است؟

دستگاه‌های واترجت سنگ در انواع و مدل‌های مختلفی تولید می‌گردند و به سه نوع ایرانی، چینی و همجنین اروپایی تقسیم بندی می‌شوند. هرچه مدل و برند کالا بهتر باشد درنتیجه قیمت بالایی خواهد داشت.
دستگاه‌هایی که توسط کشور چین تولید می‌شوند کیفیت خوبی ندارند و عملا مقرون به صرفه نیستند. دستگاه‌های اروپایی از کیفیت و قیمت بالایی برخوردار هستند.
در نهایت دستگاه‌های ایرانی مونتاژ قطعات خارجی هستند و عموما با برخی از دستگاه‌های تولید داخلی تفاوت دارند. بنابراین نوع کالای استفاده شده و کیفیت آن بر قیمت نهایی دستگاه بسیار تاثیرگذار بوده و یکی از دلایل اصلی مقرون به صرفه بودن آن است.

* نکته مهم *

لازم به ذکر است که در طول استفاده از این دستگاه، باید از جمله خدماتی مانند سرویس و تعویض وسایل فرسوده آن نیز توجه کرد. با گذشت زمان باید حوضچه زیر میز را تمیز نمود و بیشتر قطعاتی که در تماس با آب هستند هرچند وقت یکبار تعویض گردند و حتما باید برای افزایش قدرت برش دستگاه واترجت، از مایع اَبِرسیو استفاده نمود که با توجه به نوسانات بازار نیز ممکن است قیمت متفاوتی داشته باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *