واترجت سنگ

واترجت سنگ

در این مقاله از مجموعه برشکاری لیزری و واترجت محمدی، به برسی عمقی و دقیق واترجت سنگ خواهیم پرداخت. خیلی ممنون که مقاله سایت مارا برای خواندن انتخاب کرده اید. هدف از نگارش این محتوا توضیح دادن صفر تا صد دستگاه واترجت سنگ از چرایی و چیستی تا مزایا و قیمت و همچنین افزایش سطح آگاهی افراد نسبت به شیوه برشکاری با واترجت می باشد. با ما همراه باشید.

واترجت سنگ چیست؟

واترجت سنگ (stone waterjet)  نام یک شیوه مدرن و هوشمندانه برشکاری صنعتی برای برش دادن انواع سنگ می باشد که توسط دستگاهی به نام دستگاه برش واترجت سنگ انجام می شود. امروزه صنایع سنگ و کانی جات با دستگاه های قدیمی برشکاری خداحافظی کرده اند و از این روش برای انجام فعالیت های برشکاری صنعتی خود استفاده می کنند.

برش سنگ با آب واترجت

روش برش با واترجت سنگ، در ابتدا یک پروژه صنعتی بود که در سال ۱۹۵۰ توسط دانشمندی بنام نورمن فرانز کلید خورد و در انتهای همان سال به تولید نهایی رسید. اختراع و به تولید انبوه رسیدن دستگاه برش سنگ با واترجت کمک زیادی به فعالیت های برشکاری و حکاکی صنایع در سراسر کشور های دنیا نمود. طوری که بسیاری آن را یک انقلاب در صنعت برشکاری نام گذاری می کنند!  عناصر اصلی برشکاری در این روش آب و مواد ساینده ای به نام ابرسیو می باشند.

چرا واترجت سنگ را انتخاب کنیم؟

عدم استهلاک بالا، تولید ضایعات کمتر نسبت به دستگاه های برشکاری قدیمی، مصرف انرژی کمتر، قیمت ارزان تر، بی خطر برای محیط زیست، بی خطر برای محیط کار، سولت استفاده برای اپراتور، تکنولوژی هوش مصنوعی، سرعت و دقت بالا در برش، ضریب خطای صفر، مقرون به صرفه و اقتصادی بودن همگی گوشه ای از دلایل استفاده کردن از واترجت سنگ می باشد.

مزایای برش سنگ با واترجت

در واقع مزایای دستگاه برش سنگ با واترجت، دلایل اصلی و منطقی محبوبیت این روش برای برشکاری انواع سنگ ها می باشد. برش سنگ با واترجت دارای مزایای شگفت انگیزی است که در دستگاه های برشکاری قدیمی مانند اره حتی ردپایی از این مزایا دیده نمی شود!

به طور کلی مزایای برش سنگ با واترجت شامل موارد زیر می شود که در ادامه به برسی آن ها خواهیم پرداخت:

  • قابلیت ایجاد نقش و نگار های زیبا
  • کسب درآمد از برش سنگ
  • برشکاری انواع سنگ
  • صرفه اقتصادی
واترجت سنگ

قابلیت ایجاد نقش و نگار های زیبا

همانطور که در پاراگراف های قبلی گفتیم،  روش برشکاری سنگ با آب دقت و تمرکز بالایی در انجام کار دارد. شما می توانید از این نقطه قوت دستگاه برش سنگ به نفع خود استفاده نمایید. وقتی عملیات برش به بهترین شکل ممکن انجام شود طبیعتا یک برش صاف و تمیز در اختیار خواهیم داشت. در نتیجه می توان نقش و نگار های زیبا روی انواع سنگ ها ایجاد کرد و به ظاهر آن ها روح تازه ای اهدا کرد.

کسب درآمد از دستگاه واترجت سنگ

جدا از بحث استفاده کردن از دستگاه واترجت سنگ در صنعت خود، اگر طرز کار کردن با دستگاه برشکاری سنگ واترجت را بخوبی بلد باشید و حرفه ای شوید، می توانید خدمات برشکاری برای افرادی انجام دهید که قدرت خرید و توانایی کار با این دستگاه را ندارند. سپس مبلغی تحت عنوان کارمزد دریافت نمایید. به علاوه حتی خودتان  طبق گفته ما نقش و نگار های جذاب روی اجسام سنگی ایجاد نمایید و به عنوان صنایع زینتی و تزیینی به دیگران عرضه کنید.  بنابر این خرید این دستگاه برای حتی درآمد زا هم می باشد!

برشکاری انواع سنگ

وقتی صحبت از برش سنگ با واترجت بر سر زبان ها است، دستگاه برش سنگ با واترجت در برابر هیچ سنگی کم نمی آورد! اما معنی و مفهوم این جمله به چه معناست؟ دستگاه برش سنگ با واترجت این قابلیت را دارد که انواع اقسام سنگ ها را برش بزند، به زبان ساده برش چندجانبه انواع سنگ را با واترجت می توانید به ارمغان بی آورید.

دستگاه واترجت چه سنگ هایی را برش می زند؟

دستگاه برش سنگ با واترجت، سنگ هایی از جمله گرانیت، تراورتن، کوارتزیت، مرمر، مرمریت، ماسه سنگ، سنگ آنتیک، سنگ اسلب طبیعی و صد ها سنگ دیگر را برش می زند.

صرفه اقتصادی

هرچیزی که بتواند یک منبع درآمد برای شما ایجاد کند طبیعتا صرفه اقتصادی دارد. خرید دستگاه برش سنگ با آب برای انجام فعالیت های برش سنگ خود را به چشم یک سرمایه گذاری ببینید. یکبار برای همیشه دستگاه مدنظرتان را با توجه به نیاز تامین می کنید و چندبرابر مبلغ خرید را در کمتر از دوهفته کسب می نمایید.

قیمت واترجت سنگ

دستگاه برش سنگ با واترجت، انواع مختلفی دارد که مشتریان با توجه به نیاز خود آن را تهیه می کنند ولی با توجه به نوسانات ارز و رکود اقتصادی  قیمت مشخصی نمی توان برای آن تعیین نمود. برای دریافت قیمت دستگاه واترجت سنگ تماس بگیرید یا اینجا کلیک کنید.

فروش واترجت سنگ

مجموعه برشکاری محمدی، با سابقه طولانی فعالیت در عرصه صنعت برشکاری آماده هرگونه سرویس دهی به متقاضیان محترم می باشد. فروش در شهر های تهران، قزوین، کرج، نطنز، چهاردانگه، وردآورد، مازندران، آمل، بندعباس، شیراز، تبریز، اصفهان، مشهد، بجنورد، گرمدره، سیرجان، بوکان، رشت، گرگان، سمنان، اصفهان و کاشان انجام می شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *